Jdi na obsah Jdi na menu
 


ObrazekChapter 1 - Point Insertion

Začátek je stejný jako v prvním díle, opět ve vlaku. Po výstupu se dejte jedinou cestou, která vás nakonec zavede do místa, kde vám zatarasí cestu stráže z obou stran, vtom se otevřou dveře a půjdete dál se strážcem. Následujte ho do místnosti s krvavou skvrnou na podlaze. Stráž si sundá helmu a zjistíte, že je to kámoš Barney z původního Half Life, pokecáte si spolu, pak vám otevře dveře dál. Za nimi se dejte po žebříku a pak bednu položte u okna vylezte po něm nahoru a z okna skočte dolů.

Na náměstí se dejte doprava, do malého průchodu, kousek dál uvidíte chlápky u bojového vozidla, tam nechoďte, ale kousek před nimi je malý koutek s bílým žebříkem, vylezte po něm nahoru, pak dírou z plošinky skočte dolů.

U rozcestí se dejte doprava, vlevo jsou chlápkové, kteří zrovna někoho zabili. Pravou cestou se dostanete na dvorek s klouzačkou, projděte otevřenými dveřmi. Uvnitř pak po schodech nahoru, a v jednom patře uvidíte, jak se stráže snaží dobít do jednoho pokoje, dejte se tam a počkejte až se jim podaří prorazit dveře, projděte chodbou k dalším schodištím, vtom začne masakr civilistů, takže utíkejte po schodech nahoru, v další patře na vás zavolá civilista, abyste šel k němu do pokoje, pak pokračujte uvnitř dál. Až se dostanete na půdu, kde najdete dřevěná prkna, kterými projděte přes střechu, pak další části střech až konečně k otevřeným oknům. Vlezte dovnitř, pak se dejte po schodech dolů, schodiště se rozpadnou a na vás se vrhnou stráže s elektrickými obušky. Naštěstí vás zachrání krásná žena, spolu s ni vyjeďte výtahem nahoru.

Chapter 2 - A Red Letter Day

Ve výtahu se vám představí jako Alyx. Zavede vás ke svému otci do tajné laboratoře. Po pokecu s vědcem se objeví Barney a otevře vám místnost s brněním, objeví se headcrab, který začne dělat problémy. Stiskněte tlačítko u panelu s brněním a oblečte se. Doktor vám také ukáže místo, kde se doplňuje energie do brnění a dál se dostanete k teleportu. Nejdříve nastoupí Alyx, nastane problém, takže hoďte zásuvku, který vypadla, pak ještě spínač poblíž zásuvek. Další kdo nastoupí do teleportu budete vy, ale objeví se headcrab, který opět poškodí přístroje a vy budete teleportování někam jinam. Podívejte se po okolí, pak se objeví Barney, který vám řekne kam máte jít a hodí vám páčidlo, kterými zdoláte dřevěná prkna o kousek dál.

Překonejte volné prostranství s vlaky, musíte se dostat nejdříve do jednoho vagónu, pak vylézt po žebříku na střechu a odtud skočit na další vagón a dostanete se tak přes plot. Pokračujte dál do další části levelu.

Chapter 3 - Route Canal

Uvnitř kanálu najdete automat na zdraví, o kousek dál zabte stráže, kteří chtějí zabít civilisty. Po zabití stráže dostanete pistoli. Pokračujte dál, cestou zabíjejte všechno co je nepřátelské, opět se dostanete ke kolejím. Počkejte dokud nepřijede vlak, pak opět naskočte na střechu vagónu a odtud pak na žebřík. Jděte podél plotu, z druhé strany na vás budou střílet, na konci najdete tunýlek, který obsahuje bedny s vybavení. Projděte tunýlkem, pak se dostanete k díře v plotě, skočte dolů. Probojujte se přes další tuny nepřátel, až někde na konci, kde uvidíte dole vodu, tak se tam dejte. Skočte do vody a proplavte až nakonec, kde vylezte na vagón a otevřeným poklopem se dostanete k civilistovi s elektrickou příšerou, která vám doplní energie do brnění. Pokračujte dál, až do místa, kde uvidíte chlápka, který volá o pomoc. Bohužel ho nezachráníte, o kousek dál najdete vchod do tunelů, jenom si cestou dejte pozor na kulomet. Zabte uvnitř všechny chlápky, pak se dejte žebříkem nahoru, kde zabte obsluhu kulometu. Chopte se kulometu a pokoste nepřátele, pak začne v místě kde je kulomet padat bomby, takže podél úzké římsy se dostaňte do kanálu. Projděte jimi, pak v místě, kde nevede cesta, zhora začnou padat výbušné sudy, které zničí mříže. Po uklidnění situace projděte novými cestami dál. Projděte přes volné prostranství s nepřáteli, probojujte se na druhou stranu, kde je zasypaný tunel, odstraňte sudy projděte tunelem dál. Za nimi se dostanete ke kluzké podlaze, jenom si dávejte pozor na chňapky, které visí na stropě, házejte před sebou předměty a ty potvory se budou pokoušet je chytat. Po překonání na vás čeká voda, opět proplavat, sice nad hlavami vám padají výbušné sudy, ale nebojte se jich. Postřílejte vojáky nad vámi, pak žebříkem se dostanete do další části, pak po dřevěné plošině k mřížím.

Za mřížemi na vás čeká mini hádanka, je to tak jakási houpačka, naložte co nejvíce cihel na opačnou stranu prkna, vy si stoupněte na stranu odkud můžete skočit na vyvýšené místo. Nyní se budete utíkat před vrtulníkem, takže sprintujte [SHIFT] na druhou stranu, pak odtud do dveří, kde se dostanete do kanálu, cesta dál vede opět přes chňapky, takže jim hoďte výbušný sud, a ony se pokusí je sežrat, jak začnou vytahovat ten sud, tak střelte do sudu a výbuch je zabije. Pokračujte dál, dokud se nedostanete do místa, kde najdete civilistu, který vám otevře dveře.

Za nimi se probojujte přes létající boti Manhack, kteří vám budou znepříjemňovat život. Dlouhým tunelem se dostanete ke chlápkům, které zabte a dostanete konečně pořádný samopal. Někde na konci tunelu se dostanete na volné prostranství, kde zabte nepřátele a vylezte na potrubí, ze které vyfukuje pára. Projděte po potrubí na konec, kde se musíte potopit a proplavat přes jakýsi vodní mlýn. Dostanete se tak opět na volné prostranství, kde z náklaďáku, vám nepřátele posílají výbušné sudy. Zabte je a projděte blízkým vchodem do temného tunelu s létajícími boti. Přes jejich mrtvoly se dostanete do šachty, kterou zničte, za nimi je místnost s výbušnými sudy, opět se setkáte s dalšími boti, kteří musíte zabít, jenom nesmíte zasáhnout výbušné sudy.

Po jejich likvidaci se dejte na žebřík, odtud pak skočte na potrubí, které vás zavede na balkón. Odtud se dejte do další místnosti, kde slezte po žebříku dolů, někde uprostřed těch potrubí najdete červený kohoutek, který otočte. Hladina vody se zvedne a vraťte se do místnosti s výbušnými sudy a potopte se úplně dolů, až k potrubí. Proplavte na její konec. Nadýchejte se, pak se znovu potopte, dole byste měli vidět prkna, ty zničte a bedny a různé harampádí vyplavou nahoru. Po žebříku nahoru, pak přeskákejte na druhou stranu. Dál pokračujte za nosem, dokud se nedostanete do místa, kde z nebes padají jakési bomby, ze kterých vylézají headcraby. Postřílejte je, v okolí ještě řádí radiace, takže nešlapejte na tekutá místa. Probojujte se přes docela tuhý terén, plných odpadů a kontejnerů až k ženě, která doplňuje palivo do vznášedla. Naskočte a jeďte podél močálu až k dalším padacím dveřím. Vystupte a otočte kohoutkem, zpět do vznášedla a jeďte otevřenou bránou dál.

Chapter 4 - Water hazard

Pořád na vznášedle. Jedinou cestou podél řeky se dostanete ke stavení, vystupte si a zabte 2 zombíky, po rozbitém schodu se dejte nahoru, kde odstraňte sud, který blokoval jeřáb s bednou. Po odstranění se dejte dolů a seberte věci, které byli uvnitř. Naskočte zpět na loď a odjeďte až do místa, kde již nemůžete jet dál. Vystupte si a někde nalevo najdete vchod do potrubí, vlezte tam a projděte jimi na druhou stranu. Po cestě najdete modré sudy, všechny je nahažte do místa, kde je voda s rozbitým mostem. Postupně tyto sudy vemte a potopte se s nimi, pod vodu uvidíte, že v místě, kde je mostík najdete další sud, který zespodu se snaží zvednout most. Tam tedy dejte všechny modré sudy, pak se vraťte zpět k vozidlu a rozjeďte se. Projděte přes radioaktivní močál, po chvílí jízdy dorazíte do místa, kde před vámi bude obří brána, poblíž by mělo být žebřík, kterým se dostanete nahoru, pak projděte několik místností, volné prostranství až do garáže. Tam postřílejte nepřátele, pak se dostanete do místnosti se třemi chlápky a obřími sudy. Zabít a projděte dveřmi na balkón, tam uvidíte, že je kohoutek na otevření brány rozbitá. Otočte se doprava a střelte do červených sudů, ty způsobí výbuch a sjede obří traverza, která zničí bránu. Vraťte se do místa, kde jste nechali vznášedlo a naskočte. Nyní po březích na vás budou střílet z vozidel rakety, takže se jim vyhněte, dalším problémem bude ohnivá stěna, opět musíte projet a pak dorazíte do místa, kde uvidíte další bránu, která se začíná zavírat. Se vznášedlem dojeďte k blízkému molu, vystupte a blízkými dveřmi se dostaňte dovnitř.

Najdete uvnitř super revolver, pak projděte dveřmi ven, tam vás bude otravovat vrtulník, takže co nejrychleji proběhněte přes dvorek a hupský do skladiště, kde na vás čeká další tlupa. Postřílet a nakonec najít řídící místnost, kde stisknout tlačítko a brána se otevře. Vraťte se zpět ke vznášedlu.

Další cesta je přímočará, jenom si dávejte pozor na vrtulník, který bude po vás kosit kulometem a házet bomby. Po dlouhé peripetii s vrtulníkem se dostanete k ruinám. Slezte z vozidla, poblíž by měl být žebřík, po kterém se dostanete nahoru, pak po prknech na plošinku. Tam shoďte pračku na výtah pod nim. Slezte dolů a zatáhněte za páku u výtahu, čímž se zvedne skokanský můstek. Opět do vozidla a rozjeďte se, čímž se dostanete na druhou stranu, pak už jen tunelem do místa, kde vám civilista otevře bránu. Najdete tam mini bázi, kde si pokecejte s chlápkem, mezitím vám namontovali kulomet do vozidla, takže naskočte a jedem.

S kulometem již hravě zvládnete vrtulník, jeďte stále za nosem. Až se dostanete do místa připomínající přístav a okolo jsou dvě bojová vozidla, tak je nutné najít červený kontejner, uvnitř jsou 2 výbušné sudy, do kterých střelte a pak stačí už jen projet. Další překážkou bude obří brána, před kterou hlídá vrtulník. Nejdříve sestřelte ptáčka, pak dojeďte k bráně s červeným neonovým nápisem. Tam vylezte po žebříku nahoru a otočte kohoutkem, čímž si zpřístupníte cestu. Zpět na vozidlo a jeďte k nejbližší stavení, zabte nepřátele a seberte jim vybavení, obejděte budovu a měli byste najít řídící panely, kde jsou dvě páky, jedna je poškozená, takže zatáhněte za tu druhou, otevře se vám boční brána. Vraťte se před obří bránou a dojeďte k boční bráně, zjistíte, že je polootevřená, ale před touto bránou si můžete všimnout klády, které podezřelé vypadají jako skokanský můstek, takže se rozjeďte a přeskočte to.

Na druhé straně dojeďte molu a vystupte si. Běžte do budovy, kde se nechte skenovat.

Chapter 5 - Black Mesa East

Uvnitř následujte ženu, která vás zavede k dr. Elimu, chvílí tady posečkejte, pak spolu s Alyx odejděte ven. Tam vám předá Gravitační pušku, která dokáže přitahovat/odpuzovat předměty. Alyx vám ukáže ještě pár triku, které si vyzkoušejte, pak spolu s ni se dejte na volné prostranství, objeví se její mechanický pes, se který si zahrajete házenou. Po chvílí bude tajná základna napadena, takže spolu s Alyx utíkejte zpět do budovy a k centrále základny. Bohužel se zřítí strop, vy a její pes jste byli uvěznění. Následujte čokla, která vám otevře bránu, dál již musíte jít sám. První překážkou bude zelená skříň, kterou odstraníte za pomocí Gravity Gun.

Chapter 6 - We don´t go to Ravenholm...

Dál už jen za nosem, dostanete se do města, kde je spousta zombíku, sem tam najdete jakýsi přístroj s vrtuli, která odsekává nepřátelům hlavy, takže je dobré si vždy kleknout pod tímto strojem, když na vás zombící jdou, dále zde najdete kotouče od pily, ty můžete vrhat po nepřátelích z gravity gunu.

Projděte městem, brzy uvidíte chlápka z okna, který právě odkrágloval pár zombíku, o kousek dál již najdete plynové bomby, u jednoho z nich otočte kohoutek, abyste zastavili přívod plynu a mohli tak bezpečně jít dál. Uvidíte tam mrtvolu připevněnou k elektrickému plotu, a jak se cuká, poblíž je sice žebřík, ale elektrický proud vás snadno spálí, proto se vraťte zpět před budovou, kde z okna střílel chlápek a tam najdete plynovou bombu, uzavřete plyn. Nyní bezpečně vlezte do budovy a v horních patrech najdete páku, která zastaví přívod elektřiny. Zpět k žebříku, nyní již bezpečně přelezte plot.

Nahoře se opět setkáte s chlápkem, který tady pobíhá s puškou, zachrání vám život a odejde. Vy se mezitím podívejte, co je pod vámi, měli byste vidět prkna, tak tam skočte a projděte jimi až k oknu. Odtud pak dolů, probojujte se na střechu, kámoš s puškou vám pořád bude pomáhat, brzy se dostanete do místa, kde pod sebou uvidíte spoustu zombíku a červené sudy, střelte tam a je klid. Pak slezte dolů a na konci ulice najdete žebřík, po kterém vylezte nahoru na střechu a oknem do budovy.

Probojujte se přes tuny monster, dál již na vás čeká přímočará cesta, brzy se opět setkáte s kámošem, který vám hodí na střeše brokovnici, takže konečně něco pořádného. Od toho místa se podívejte dolů, měli byste vidět nádrž na vodu, tak tímto směrem skočte, ale ne do vody, ale na ty prkna, co jsou poblíž nádrže, odtud pak žebříkem nahoru. Zde si dávejte pozor, brzy vás napadnou velmi hbitá zombie monstra, takže si připravte brokovnici. Po jejich likvidaci se dejte do dveří, pak výtahem dolů na dvorek. Dole u auta je prkno, po kterém projděte přes prkna na druhou stranu plotu až k temným uličkám plné zombíků a headcrabů. Důležité je, abyste se dostali do budovy, kde kousek od ni visí nebožtík, uvnitř na balkóně zatáhněte za páku, měla by se rozjet plošinka. Nyní se dejte dolů a pokračujte dál, dokud se nedostanete k bednám, které jsou poskládaný do schodiště, po nich vylezte nahoru na střechu, pak podél prken doskočte na plošinku a opět po střechách. Na střeše uvidíte opět svého kámoše, který to dává zombíkům co proto. Skočte na druhou stranu do dveří. Pokračujte po jediné cestě dál, až se dostanete na střechu, kde uvidíte opět kámoše, který vám pošle vozík, tak se připravte na to, že než vozík k vám dorazí, tak si musíte zabojovat s hbitými zombíky, které nápadně pohybově připomínají vetřelčí běh ze hry Alien vs. Predator. Po jejich likvidací konečně naskočte na vozík a zatáhněte za páku. Na druhé straně si pokecejte se kámošem, ze stolu seberte munici a spolu s nim se dejte na cestu.

Probojujte se přes hřbitov s tuny monster, po jejich likvidaci se dejte ke bráně, kámoš vám je otevře. Potom co překročíte bránu, shlédnete jeho konec v ohnivém žáru. Dál jdete do temnoty sám. Po chvílí dorazíte k hluboké šachtě, musíte po trámech slézt dolů, kde na vás čeká hromada headcrabů, kteří vám budou zpříjemňovat život. Je zbytečné je zabíjet, množí se donekonečna, takže se dostaňte na schody, kde poblíž byste měli najít trámy, skočte na ně a bezpečně shora můžete projít chodbu plných monster. Po uklidnění situace skočte dolů, pak ještě do další hluboké šachty s vodou, proplavte až do místa, kde uvidíte ohniště. Odtud se dostanete k vozíku, zatáhněte za páku, a roztočíte jak vrtuli, tak rozjedete vozík, který jede nahoru a dolů a bude odsekávat hlavy monster. Běžte nahoru až ke světlu na konci tunelu. Probojujte se přes vagóny až k další základně rebelů. Pokecejte si s jejich šéfem a pak zkontaktuje Alyx o vašem příchodu. Na konec vám otevře dveře a začíná tak další level.

Chapter 7 - Highway 17

Na začátku si naskočte na jeep. Elektromagnet vás omylem shodí přímo doprostřed hmyzího roje. Postřílejte nepřátele, pak se pokuste otočit vozidlo za pomocí Gravity gun. Jeďte na druhý konec pláže, kde je zničený most, stiskněte [SHIFT] pro aktivaci turbo, abyste mohli přeskočit na druhou stranu, pak jeďte stále za nosem, dokud nedorazíte k další základně rebelu. Uvnitř si pokecejte s jejich šéfem a odměnou pro vás bude raketomet s laserovým naváděním. Vtom nad základnou přiletí bojové vznášedle, připravte si raketomet a sestřelte ho. Když vám dojde munice nebo zdraví, tak vždy k vám někdo přiběhne a pomůže vám. Po zničení vznášedla se vraťte k veliteli základny a budete pokračovat ve vašem poslání. Zpět na vozidlo a projeďte nyní již otevřenou bránou.

Další mini puzzle ve hře bude místo, kde je obří jeřáb s elektromagnetem a poblíž je budova s nápisem Northen Petrol. Probojujte se nahoru a zabte všechny nepřátele. Nyní se chopte řízení magnetu a chňapněte jeep a přeneste ho do místa, kde je zvednutý most. Pak chňapte obří kontejner a majzněte s nim o ten zvednutý most, který záhy spadne. Dejte se k jeepu a projeďte do skladiště, kde zabte nepřátele a pokračujte v cestě.

V místě, kde u mostu je silové pole musíte vystoupit a postřílet nepřátele, pak podél mostu se dostanete za polem, a tam najdete vozidlo, které ho napájí. Odstraňte klíny u pneumatik a vozidlo sjede do moře. Vraťte se k jeepu a jeďte dál.

U další mostu se silovým polem musíte opět vystoupit z vozidla. Poblíž mostu je malé stavení s vybavením, celý to vybrakujte, pak se dejte směrem k mostu, kde najdete zelené kovové dveře, kterými se dostane na železnou konstrukci pod mostem. Přejděte přes tyto konstrukce na druhou stranu. Cestou určitě narazíte na mrtvolu s kuši, kterou seberte. Na konci cesty pod mostem dojdete do místnosti chráněný silovým polem, střelte do zásuvky a můžete jít dál. Uvnitř místnosti je tlačítko, které vypne silové pole na mostě. Vraťte se stejnou cestou zpět k jeepu a projeďte přes most. Jenom si dávejte pozor na protijedoucí vlak, na druhé straně mostu jeďte zabočte doleva a vjeďte do tunelu.

Chapter 8 - Sandtraps

Projeďte temným tunelem plných monster a vraků od aut. Za nimi pak už jen dojeďte po dlouhé silnici k zavřené bráně. Poblíž najdete budovu, ve které jsou 3 pozice pro baterky. První baterka je již k dispozici, druhá leží v této místnosti vedle civilisty a 3. baterku najdete venku pod kapotem auta. Po nasazení všech tří baterek, se brána otevře. Za bránou na vás čeká cesta k majáku, tak si zaparkujte auto v garáží a spolu s rebely zničte nepřátelské výsadky. Na konec přiletí bojové vznášedlo, který musíte zničit, připravte si raketomet a utíkejte do majáku, je tam krabice s rakety. Po sestřelení vznášedle se dejte po schodech majáku dolů, kde potkáte medika, ten vám otevře tajné dveře v majáku. Projděte jimi a přeskákejte po výstupcích do jeskyně. Za jeskyni najdete chlápka stojící u kamene, řekne vám abyste zůstali na místě. Ale jeho raněný kámoš se pohne a probudí tak hmyzí potvory, kterého zabijí. Takže od teďka nesmíte vstoupit na písek, jinak ty potvory probudíte. Postupně přeskákejte po kamenech, pak se co nejvíce držte nalevo a najdete tam motor, který zapněte. Právě jste aktivovali odháněč hmyzů. Dejte se k tomu přístroji co tluče do země a poblíž jsou skalní výstupky, tak tam se dejte nahoru.

Po zdolaní skal se dostanete do další písečného moře, ale tentokrát se utkáte s královnou, zabte ji. Po zabití královny přiběhne známa příšera z původního Half Life, která vyextrahuje výtažek z královny a předá vám je. Výtažek je návnada pro ty potvory. Spolu s novým přítelem se dejte do blízké základny rebelu. Příšera vás naučí zacházet s návnadou, takže to zkuste hodit na panáka u sloupu a uvidíte, jak ty potvory se po něm vrhnou. S touto návnadou jste se stali královnou hmyzů. Po vyzkoušení účinku návnady se dejte nově otevřenými cesty dál, až na volné prostranství plné bunkrů a odháněčů, takže bunkry vyčistit a odháněče vypnout. Spolu s hmyzí armádou se probojujte až obří rouře, poblíž je žebřík, po kterém vylezte nahoru a přeskákejte po skalních výběžcích až nahoru a hupský do roury s vodou. Překonejte kanál a pak žebříkem nahoru a dostali jste se do základny, tam naházejte návnady na věže a hmyzí armáda zaútočí. Zaútočte na pevnost a chopte se raketometu, musíte sestřelit vznášedlo. Po uklidnění situace vlezte do díry ve zdi, kde šlehá oheň, za pomocí kohoutku je všechny uzavřete a projděte jimi dovnitř budovy.

Chapter 9 - Nova Prospekt

Uvnitř komplexu se nedá moc ztratit, jenom si dávejte pozor na věžičky. Ty likvidujte za pomocí gravity gun. Problémem bude další hmyzí královna, takže až se dostanete do velké haly, tak se na to připravte, že se utkáte s další lady. Další pastičky budou laserové miny, ty likvidujte na dálku. Potom co se probojujete do řídicího centra, tak tam stiskněte tlačítko, otevřou se mříže, pokračujte jimi až k silovému poli se dvěma věži za nimi. Tam nechoďte, ale před tím polem najdete šachtu, vlezte tam a dostaňte se až k obřímu větráku, nahažte na něm krámy, čímž ho vyřadíte z provozu. Pokračujte jedinou cestou, plné schodišť, vojáků a věží. Až se dostanete do bloku C, tak tam na vás čeká další královna. Po její zabití je ve velké místnosti zavalené dveře, odhažte za pomocí gravity gun všechny haraburdí a prolezte jimi. Dostali jste mezi kovové stěny, chvílí zde posečkejte a zjistíte, že je to drtič, nebo něco podobného. Najděte díru ve zdi, před tím položte bednu a přelezte jimi dovnitř.

Chapter 10 - Entanglement

Prolezte přes hromadu sutin až k místu, kde uvidíte Alyx, pokračujte podél cesta a pak někde na konci se s ni setkáte. Otevře dveře od výtahu a spolu pojedete nahoru. Postřílejte všechny nepřátele a nechte Alyx ať najde svého otce, který je uzavřen v sarkofágu. Deaktivuje silové pole a můžete jít dál. Spolu s Alyx se dejte do místnosti, kde si přivolá sarkofág s její otcem. Pokecají si spolu, pak se dejte dalšími dveřmi, Alyx zůstane na velitelství a bude vás hlídat přes monitor. První dveře vám otevře, projděte přes vrátnici, pak pokračujte k dalším dveřím ty už ale nedokáže otevřít, proto vám řekne abyste šli zpět do vrátnice a tam odhodili skříně, za nimi se najdete hledanou šachtu, kterými prolezte. Další překážkou bude místnost se silovým polem, zásuvka, která napájí pole je schovaná za skleněnými okny. Největší podivnosti v této hře je, že přes silové pole lze střílet a házet předměty, ale procházet ne. Takže do místnosti se zásuvkou hoďte granát, čímž zabráníte přívod elektřiny do pole a můžete projít. Za chvílí se dostanete do kontrolní místnosti, zabte stráže a otevřete skříň s automatickou věži. Umístěte je po bocích místnosti, kde jsou schodiště. Kulomety sice nezvládnou odpor, ale i tak vám pomohou ubránit místnost. Po likvidaci nepřátel se ze šachet objeví Alyx, která vypne silové pole. Dejte se dolů, pak doleva. Levá chodba vás zavede do místnosti s vodou a elektřinou. Stojíte na schodišti, odtud skočte dolů na protější ochoz, cesta dál je blokována elektřinou, stačí šlápnou do vody a už LOAD. Takže za pomocí gravity gun sesbírejte dvě bedny, které dejte druhý konec místnosti. Po nich se přebroďte na druhou stranu. Po chvílí chůze se dostanete do haly, kde po bocích jsou mříže. Skočte dolů, v jedné z malých místnosti najdete 3 kulometné věže, všechny je sesbírejte a umístěte je ke vchodům do místnosti. Sice vám neposkytnou extra ochranu, ale jako pro zdržení nepřátel je to dobrý. Někde se schovejte, protože útoky budou velmi silné.

Po jejich likvidaci přijde Alyx a spolu s ni dojdete ke zrádkyní dr. Mossan. Spolu se všemi půjdete k teleportu. Mossan a Alyxin otec jsou teleportování neznámo kam, vy s Alyx musíte dočasně ubránit teleport před vojáky. Takže se dejte ke skříňkám a seberte kulometné věže, které chytře umístíte. Jednu věžičku držte v ruce a samo bude za vás střílet. Po uplynutí času s Alyx naskočte do teleportu. Byli jste teleportování zpět do laboratoře dr. Kleinera, dejte si pokec se všemi a spolu s Alyxin psem se dejte k výtahové šachtě a skočte dolů.

Chapter 11 - Anticitizen One

Spolu se psem skočte do šachty, na ulici ukáže Alyxin pes co umí, nejen že vymlátí skupinu vojáků, ale ještě chňapne celé obrněné vozidlo a majzne s nim o zem. Spolu se psem se dejte ke kovové zdi, silou ve svých pažích vám uvolní cestu. Bohužel přiletí vznášedlo, které ho unese pryč, o jeho osudu se dozvíme později. Mezitím tady nestůjte, neboť opět jsou to pohyblivé kovové zdi. Dejte se k ohnutému plotu, přelezte a dostanete se tak na náměstí, kde chlápkové strhávají monitor s Breedem, běžte k nim a oni se dostanou pod vašim vedením. Dejte se k obchůdku se suvenýry, po chvílí se z kovových dveří objeví vojáci, zabte a projděte novou cestou dál. Dojděte k místu, kde uvidíte hopsající miny. Odstraňte pod sebou prkno a uvidíte další miny, které deaktivujete za pomocí Gravity gun. Pokračujte v cestě až do místa, kde uvidíte obří kráčejícího robota s pulsním dělem. Zatím se někde schovejte, až robot odejde, tak pokračujte za nosem, dál je zbytečné popisovat, cesta je přímočará.

Klíčovým místem bude na náměstí, kde uprostřed je konzole, Alyx se bude snažit hacknout a otevřít tak štít, který chrání jádro a vy s dalšími bojovníky ji budete chránit. Až Alyx hackne, tak vám řekne abyste použili gravity gun na jádro, čímž zničíte štít. Projděte novými cestami dál. Cesta dál bohužel nevede, neboť chybí most :-), Alyx vyleze na střechu, ale bohužel je chycena. Vy skočte dolů a měli byste najít průchod.

Prolezte kanálem. Cesta přes kanál je jednoduchá, spíše na obtíž budou nepřátele.

Chapter 12 - Follow Freeman

Na začátku si pokecejte s rebelem, spolu s nim se dejte na ulici. Hned na konci ulice je sniper, takže se mu vyhýbejte a choďte po stranách ulice, kde se můžete schovat. Za rohem je další sniper, takže opět stejná taktika a měli byste tam najít otevřené dveře. Uvnitř jsou headcraby, zabte je, pak vlezte do vody, najděte umírajícího rebela, poblíž jsou bedny a brzy vás napadnou pomalá zombie. V místnosti s umírajícím jsou zatlučená prkna, ty zničte a pokračujte v cestě, jenom si dávejte pozor na 2 vetřelčí zombie. Dejte se po schodech nahoru a jste ve zničené budově, zombící povstanou, ale neútočte po nich, čekejte až sniper v protější budově postřílí, pak po sniperovi do okna hoďte granát. Běžte dál, najdete tam Barney, jak se krčí mezi sutinami, řekne vám abyste zlikvidovali další snipeři. V této místnosti najdete schodiště, kterými se dostanete nahoru, uvidíte tam, jak snipeři ostřelují vrány. Najít snipery nebude problém, určitě nepřehlédnete modrý paprsek. Zabte snipery pomocí granátu a pokecejte s Barney. Spolu s nim se dejte z budovy ke kovovým dveřím, který hackne.

Projděte jimi pak do budovy, kde se setkáte s dalšími rebely, dejte se o patro výše a najdete konzoly, kterou hackne Braney a otevře vám tak dveře. Dole na ulici bombarduji laserovými paprsky, takže se jim vyhýbejte, projděte přes sutinami na druhé straně ulice a najdete tam dveře, vlezte dovnitř a jste za silovým polem. Probojujte se k budově s kopuli. Dovnitř se nelze dostat přímou cestou, ale v rohu budovy najdete silové pole a za nim uvidíte zásuvku, střelte tam, takto jsme se dostali dovnitř budovy. První problém bude místo, kde uvidíte modré paprsky, přerušte je a z podlahy vyjede věž, hoďte do věže granát. Po zničení věže Barney hackne počítač a dostanete se do velké místnosti, nad hlavami prolítne výsadková loď, takže urychleně se dostaňte do dalšího místa s modrými paprsky, opět tam na vás čekají věže. Probojujte se do dalšího patra, tam byste měli najít místnost, kde je uvězněný medik. Opět zde najdeme další podlažní věže. V protější místnosti uvidíte jádro, opět použijte gravity gun na jeho zničení. Pak jedinou cestou se s vaši bandou dostanete do místnosti, kde vám zamknou dveře, po chvílí nepřátele vezmou svářečku a dostanou se dovnitř, zabte je všechny. Projděte dalšími dveřmi a dostanete se k dalšímu jádru a opět gravity gun.

Cesta k poslednímu jádru bude nebezpečná, nejdříve se musíte dostat do místnosti s červenými paprsky, stačí jeden dotyk na paprsky a hrajete znova. Takže se jimi musíte vyhnout, musíte lézt po bednách strojích a dostat se přede dveřmi do další místnosti, tam najdete spínač, kterým vypnete paprsky a za dveřmi již najdete poslední jádro. Všechna silová pole jsou vypnuta, teďka se dejte do hlavní haly a do chodby se zeleným nápisem EXIT. Konzoly opět hackne Barney a sám již půjdete na střechu. Nahoře na vás čeká gunship, ale poblíž je krabice s rakety, takže ho sundejte a chvílí posečkejte dokud nepřiletí nepřátelský výsadek, který vám uvolní cestu dál. V další část střechy je nutné stisknout tlačítko a pak se probojovat přes mostík a pak po schodech dolů. Tam se setkáte s bazukářem, který vám osvětli situaci před budovou. Vydejte se tam a uvidíte souboj mezi rebely a obřími roboty. V okolí je spousta munic do bazuk, takže ty roboty ostřelujte. Po jejich likvidaci se dejte na druhou stranu, kde se utkáte s dalšími obřími roboty. Po jejich likvidaci dodělejte vojáky a běžte jedinou cestou na konci ulice, pak po schodech dolů.

Proběhne hodně krvavá cesta, cestou se sice setkáte s roboty, ale je zbytečné po nich střílet, když poblíž nejsou krabice s raketami. Hlavním úkolem bude dostat se na střechu jedné budovy, odkud vidíte na náměstí se sloupem, na kterém je kůň. Na střeše je krabice s raketami, takže zničte nejdříve roboty, pak vojáky v okolí a po jedné traverzy se dostanete na náměstí, kde se setkáte s Alyxin psem, kterým odstraní kovovou zeď a vy se dostanete dál.

Chapter 13 - Our Benefactor

Nejdříve po skalních výčnělcích se dostaňte dolů, pak skočte na jakýsi výtah a odtud dovnitř věže. Tam si dávejte pozor na strop, sem tam něco spadne na hlavu. Dostaňte se do místa, kde jsou pojízdný pás se sarkofágy, do jednoho z těch sarkofágu vlezte, ale pozor, vlezte do sarkofágu, který nepojede přes elektrický výboj, sic byste byli mrtvý.

Nechte se odvézt, cestou si prohlédněte Citadelu, jaké ohromné množství prostředků má. Až dorazíte na místo určení, budou vám zabaveny všechny zbraně, kromě Gravity gun. Chopte se gravity gun a hle, zjistíte, že to už není jako kdysi byla, nyní je mnohem silnější. Můžete chytat lidí a házet s nimi o zeď a sám také zbraň vystřeluje elektrický výboj.

S touto zbraní se probojujte přes hromadu nepřátel až do kruhové místnosti, kde stiskněte tlačítko, sjede výtah, pak naskočte na něj. Nahoře se probojujte k místu, kde uvidíte obřího robota, zabijete ho tak, že budete odchytávat ty pulsní koule, ze zářícího paprsku. Za robotem naskočte opět do sarkofágu, který nás odveze do 14. levelu.

Chapter 14 - Dark Energy

Budete odvezení k Breenovi, po dlouhém pokecu budete uvolnění z jeho spáru, ale uteče vám s vaši zbrani. Spolu s Alyx ho jdete zabít. Nahoře ve věži ho najdete, ale opět vám uteče, ale nechal aspoň po sobě gravity gun, takže seberte a pak vám Alyx aktivuje výtah. Dostanete se do místnosti s obřími stroji a uprostřed je Breen uzavřen za neproniknutelným štítem. Vy se však dejte po obvodu místnosti nahoru, postupně budete muset skákat na kovové konstrukce, které vás odvezou nahoru. Až se dostanete úplně nahoru, tak si můžete všimnout energetických paprsků obsahující fúzní koule. Pochytejte koule za pomocí gravity gun a házejte je na gunshipy, které po vás útočí. Breen se mezitím posouvá nahoru ve svém provizorním výtahu a snaží se odteleportovat. Vy ho musíte zastavit tak, že chytnete fúzní kouli a budete házet na vrchol toho jeho výtahu, měli byste zasáhnout ty otáčející modré panely. Až budou všechny panely zničený, tak se zastaví čas a přijde k vám kámoš v obleku.

Tady jsem vám dal návod na Half Life 2. Podle mně je to nejlepši 3D hra co jsem hrál.